برنج سرخ شده با سس خرما
۰
برنج سرخ شده با سس خرما

با اینکه ما ایرانی‌ها با طعم برنج آشنایی کامل داریم اما بی شک برنج سرخ شده به ندرت در سفره‌های ایرانی دیده می‌شود. شاید به این دلیل که فکر می‌کردیم طبخ آن سخت و زمانبر باشد.

در این پست با هم خواهیم دید که بر خلاف چیزی که فکر می‌کردیم مواد اولیه برنج سرخ شده چقدر ساده و پخت آن چقدر آسان و سریع است.

این غذا را می‌توان با برنج قهوه‌ای هم پخت.

مواد لازم برای برنج سرخ شده

مواد اولیه برنج سرخ شده با سس خرما

برنج پخته شده 2 پیمانه

تخم مرغ 3 عدد

پیازچه خورد شده 1/4 پیمانه

فلفل دلمه‌ای قرمز 1/4 پیمانه

هویج خرد شده 1/4 پیمانه

نخود سبز 1/4 پیمانه

سس خرما 2 قاشق غذا خوری

روغن کنجد 3 قاشق غذا خوری

نمک و فلفل

طرز تهیه برنج سرخ شده

روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت بگذارید تا می داغ شود، پیازچه و هویج را اضافه کنید و اجازه دهید کمی تفت بخورند تا جایی که هویج نرم شود سپس فلفل دلمه‌ای را هم اضافه کنید و هم بزنید تا همگی به خوبی تفت بخورند و کمی سرخ شوند.

تخم مرغ‌ها را در ظرفی جداگانه شکسته و با چنگال هم بزنید تا یکدست شوند. سبزیجات ماهیتابه را کنار میزنیم و تخم مرغ زده شده را گوشه ماهیتابه میریزیم و صبر میکنیم تا تخم مرغ کامل خودش را بگیرد و سپس با سبزیجات آن را تریب میکنیم. در این مرحله برنج پخته شده، سس خرما و نخود سبز را هم اضافه می‌کنیم و نمک و فلفل و هر ادویه دیگری که دوس دارید را اضافه کنید.

حدود 5 دقیقه اجازه دهید تا برنج به همراه باقی مواد با حرارت متوسط رو به بالا سرخ شود تا زمانی که بخار از آن بلند شود و آماده شود.

حالا غذا را داخل ظرف سرو ریخته و در صورت تمایل روی آن کمی کنجد بپاشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0